O autorke

Kategórie
 
 
 
 
 

pár slov o autorke

Volám sa Magdaléna, čo je asi každému zrejmé ihneď po vzhliadnutí názvu mojej značky. 

Značka à la Magdalena vznikla jednoduchým preklopením môjho mena do značky modelov, ktoré chcem ponúkať. Nerodila sa ľahko a už vôbec nie priamočiaro. Som totiž absolventkou magisterského štúdia francúzskeho jazyka a literatúry na Univerzite Komenského v Bratislave, čo má od navrhovania a šitia modelov predsa len dosť ďaleko. Na druhej strane, ak máte osobitný vzťah k Francúzsku, k jeho histórii, kultúre, môžete nemať postupne čoraz osobnejší vzťah k móde? Mojou ambíciou je tvoriť slovenskú módu, ale aspon kúsok z Francúzska som si prepožičala do názvu mojej značky - "à la", čo v preklade znamená "podľa".

Po absolvovaní vysokoškolského štúdia som niekoľko rokov pracovala v sfére obchodu a marketingu, až kým ma cesty osudu nezaviali na dlhšie obdobie do Kyjeva. Tu som spoznala tvorbu najznámejšieho ukrajinského návrhara, ktorá ďaleko presahuje hranice tejto krajiny – André Tana. Okrem najvyššej módy, ktorú tvorí pre najvýznamnejšie osobnosti, má aj kolekciu oblečenia dostupnú pre všetkých v jeho početných predajniach po celej krajine. Jednou z jeho srdcových záležitostí, je akadémia módy. Založil ju, aby svoje dlhoročné skúsenosti mohol šíriť ďalej. Práve pod jeho vedením som sa rozhodla vyštudovať najprv odevný dizajn a následne aj samotnú tvorbu a šitie odevov. Najcennejšie na celom štúdiu pre mňa bolo, že som sa naučila techniku  nielen toho, ako vznikajú  bežné kolekcie, ale aj tie najluxusnejšie kúsky z prehliadkových mól.

Spočiatku som šila pre seba, pre dcéru, postupne pre kamarátky, a keď sa záujem o moju tvorbu začal zvyšovať, rozhodla som sa spustiť svoj vlastný internetový obchod. 

 
 
 
img_4156.JPG
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia